Badania hormonalne a bezskuteczne starania o ciążę

Dzień dobry Odebrałam właśnie wyniki tsh 5,270; ft3 3,09; ft4 0,91; prolaktyna 48,8; testosteron 0,35 proszę napisać czy te wyniki są dobre?? zlecił mi je ginekolog bo staram się o dziecko jak na razie bezskutecznie jestem kobietą 26 lat.

Dobry wieczór,

Zbyt wysoki poziom TSH i PRL może utrudniać zajście w ciążę. Dlatego przed planowanym zajściem w ciążę zalecałbym zastosowanie w leczeniu L-tyoksyny oraz np. bromokryptyny celem redukcji TSH < 2,5 i PRL. Proszę po konsultacji rozważyć wcześniejsze wykonanie testu z Metoclopramidem i ocenę PRL w teście. Obniżenie stężenie TSH i PRL znacznie zwiększy szansę zajścia w upragnioną ciążę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz