Epizod biegunki a skuteczność tabletki antykoncepcyjnej

Dostałam biegunki o 18, kilka minut przed 19 nic się nie działo tak jakby mi całkiem przeszła, więc wzięłam tabletkę antykoncepcyjną microgynon jak zawsze o 19. Jednak po 10 minutach musiałam udać się to ubikacji i wzięłam loperamid zapisany przez lekarza. Czy to mogło obniżyć działanie tabletki lub jej wchłonięcie, dodam też że już minęło 2h a biegunka całkowicie przeszła.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko niepełnego zabezpieczenia nie jest w takiej sytuacji duże, jednak dla pewności przez kolejnych 5-7 dni powinna Pani stosować dodatkową metodę antykoncepcji
(prezerwatywa).