Escherichia coli w moczu w ciąży

Witam, jestem w 17 tyg. ciąży. Lekarz zlecił posiew moczu ponieważ odczuwałam drobne dolegliwości. Na wyniku jest informacja "escherichia coli": wynik "-", ilość "10^4/ml". Czy powinno mnie to martwić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeżeli odczuwa Pani dolegliwości dyzuryczne (pieczenie, ból, częste oddawanie moczu) konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, bowiem prawdopodobnie mamy do czynienia z infekcją układu moczowego. Leczone zakażenie nie jest groźne dla dziecka. Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który wprowadzi odpowiednią terapię.