Farmakologiczna ochrona antykoncepcyjna a antybiotyk Fromilid Uno

Witam, od 5 do 11 dnia cyklu przyjmowałam antybiotyk Fromilid Uno. Czy antybiotyk działa jeszcze na długo po odstawieniu i czy dodatkowe zabezpieczenie jeszcze 10 dni po odstawieniu leku gwarantuje powrót ochrony antykoncepcyjnej w przypadku regularnego przyjmowania antykoncepcji doustnej - Y**?

Witam! Klarytromycyna która jest substancją czynną przyjmowanego przez Panią preparatu nie osłabia działania doustnej antykoncepcji. W tej sytuacji nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.