Fenestracja w wyniku MR głowy 9-letniego dziecka

Dzień Dobry, mam pytanie co oznacza informacja ma wyniku MR głowy i Angio glowy: fenestracja A2 prawej ACA u dziecka lat 9. Jaki lekarz powinien przejąć leczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! ACA to tętnica przednia mózgu. A2 to odcinek tętnicy przedniej mózgu. Fenestracja tętnic jest anomalią rozwojową, która polega na odcinkowym zdwojeniu naczynia. Sam wynik nie pozwala skierować dziecka do żadnego specjalisty. Konieczna jest ocena pod kątem danych klinicznych. Lekarz prowadzący, znając pacjenta, niewątpliwie skieruje Państwa do właściwego specjalisty.