Fragmenta endicervi sine laesionibus et masae mucinosae

Badanie histopatologiczne: Cervitis chronica - materiał I Fragmenta endicervi sine laesionibus et masae mucinosae - materiał II Co oznacza to wszystko? Lekarz nie powiedział mi nic konkretnego, uznał że muszę po prostu robić regularne badania cytologiczne, bo na tą chwilę nie ma sensu rozpoczynanie jakichkolwiek działań. Czy mogę liczyć na jakieś wyjaśnienie co oznaczają te wszystkie zwroty?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Materiał I - przewlekłe zapalenie błony śluzowej szyjki macicy. Materiał II - fragment śluzówki kanału szyjki bez zmian i duża ilość śluzu. Nie ma powodów do niepokoju - proszę postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa.