Fragmenta endometrii dyshormonotici praecipue in stadio proliferationis

( wyskrobiny z jamy macicy i kanału szyjki:polypus endometialis(fragmenta). Fragmenta endometrii dyshormonotici praecipue in stadio proliferationis, fragmenta endocericis et cruores sanguinis; 3. wycinki z tarczy pochwowej: Fragmenta epitheli plani paraepidermoidalis, fragmenta endocervivis , sanguis; proszę o wyjaśnienie co oznaczają te terminy, wizytę mam dopiero za dwa tygodnie i bardzo się martwię

Lek. Tomasz Budlewski

fragmenty polipa błony śluzowej macicy, błona śluzowa macicy z zaburzeniami hormonalnymi zwłaszcza w fazie proliferacyjnej. Fragmenty nabłonka kanału szyjki macicy z skrzepami krwi. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.