Gastritis chronica non activa i stosowanie leków

Rozp:Gastritis chronica non activa.Zapalenie(++),zanik(++),metaplazja jelitowa(++).Zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka jest nie aktywne-ale niewiem o co chodzi, tym bardziej, że zapalenie, zanik oraz metaplazja jelitowa są na poziomie(++). Podczas gasroskopii stwierdzono rumieniowe zapalenie żołądka i na to wówczas przepisano Ulgastran oraz pić 2xdz. siemie lniane.Dziś otrzymałam te wyniki.Proszę o poradę czy mi coś grozi poważniejszego oraz jakie leki powinnam brać przy takich wynikach?

Takie zmiany nie świadczą o dużej patologii, stan zapalny jest przewlekły i o stopniu nasilenie średnim (skala od 0 do trzech +). O dalszym postępowaniu leczniczym w takim przypadku powinien najlepiej zadecydować gastroenterolog i po leczeniu wykonać kontrolną gastroskopię. Rozważyłbym w takim przypadku zastosowanie jeszcze leków blokujących pompę protonową (hamujące wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka). O leczeniu musi zadecydować lekarz prowadzący - ważne są też objawy chorobowe w takim przypadku.