Gastritis chronica (++) superficialis

Witam, dostałem dzis wynik badań z mojej gastroskopii , i chciałbym sie dowiedzieć co mi jest i czy to jest poważne . "Gastritis chronica (++) superficialis. Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik w języku polskim brzmi: powierzchowne, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Choroba nie zagraża życiu, jednak może przysporzyć dolegliwości bólowych. Może także dojść do jej progresji - zaawansowana choroba wrzodowa, której jednym z poważnych powikłań jest pęknięcie i krwawienie wrzodu. Dlatego też po zestawieniu wyniku badania z objawami klinicznymi zostanie podjęta decyzja o ewentualnym leczeniu farmakologicznym. Proszę z wynikiem badania skonsultować się z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.