Gastritis chronica w wyniku badania histopatologicznego 62-letniej kobiety

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania hispatologicznego: GaSTRITIS chronica nonactia mediocris gradus partim cystica corporis. Hypertrophia cellularum parietalium corporis ventriculi (proton pump inhibitor effect),. hyperplasia neuroendocrinalis intraglandularis: simplex, linearis, et adenomatosa. iHC: chromogranina

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka średniego stopnia. Proszę koniecznie uda się do lekarza zlecającego powyższe badaniu i prowadzącego leczenie inhibitorami pompy protonowej.