Gastroskopia a uczucie zalegania w gardle

Witam! Mam podejrzenie refluksu i mam mieć robioną gastroskopię. W gardle mam uczucie takiej "kluski" i cięzko mi połykać ślinę. Czy nie jest to przeciwwskazaniem do zrobienia gastroskopii? Boję się, że mogę się udusić po podaniu miejscowego znieczulenia.

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić tą sytuację lekarzowi wykonującemu badanie. Najpewniej nie jest to przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, ani nie jest niebezpieczne, jednak ostateczną decyzję podejmie lekarz wykonujący badanie.