Gastroskopia i bóle brzucha

witam w lutym miałem gastroskopie z powodu bólów brzucha na której wyszło ze mam pojedyncze bakterie helicobacter oraz zapalenie dwunastnicy . Dostałem tabletki i ograniczyłem smażone jedzenie i gazowane napoje a z alkoholu zrezygnowałem po 2 miesiącach po terapii bóle nawróciły . Czy to znowu helicobacter ? Co mam zrobić bo wizyte mam dopiero za 2miesiace czy to możliwe ze znowu się zaraziłem ? zrobić jakieś badania oprócz gastroskopii? Czy mogę pic alkohol ponieważ za miesiąc ma własne wesele?

Czy to znowu helicobacter ?
- a czy brał Pan na zakażenie H. pylori antybiotyki? Może nie zostało przeleczone zakażenie. Nawroty też się zdarzają.
Co mam zrobić bo wizyte mam dopiero za 2miesiace czy to możliwe ze znowu się zaraziłem ?
- proszę w tej sprawie w chwili obecnej udać się na bezpośrednią wizytę do lekarza rodzinnego, który na pewno włączy w chwili obecnej odpowiednie leczenie
zrobić jakieś badania oprócz gastroskopii?
- lekarz po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu
Czy mogę pic alkohol ponieważ za miesiąc mam własne wesele?
- jeśli dolegliwości będą się utrzymywały nie zalecam picia alkoholu zwłaszcza w większych ilościah