Gdzie tkwi przyczyna kaszlu?

Witam!córka lat 5 dwa dni temu miała zabieg usunięcia trzeciego migdałka i podcieciu podniebnych kaszel meczyl ja już dłuższy czas przed zabiegiem lecz w szpitalu pediatra ja zbadał i mówił ze osluchowo jest dobrze więc wykonano zabieg tylko że kaszel się teraz nasilil szczególnie wieczorami po za tym nie ma innych dolegliwości lekarz badając ja już po zabiegu stwierdził że przyczyną kaszlu tkwi gdzieś indziej tylko nie wiemy gdzie?badania alergilogiczne miała robione i nic nie wyszło skąd ten kaszel?gdzie jeszcze szukac przyczyny owego kaszlu?bardzo mnie to niepokoi gdyż teraz pi zabiegu taki mocny kaszel może jej tylko zaszkodzić

Lek. Michał Lenard

Córka powinna pozostawać pod opieką pediatry, który będzie szukał przyczyny. Warto wykonać też RTG klatki piersiowej, żeby z pewnością wykluczyć, lub potwierdzić zmiany w płucach. Pozdrawiam!