Kaszel u dziecka po usunięciu trzeciego migdałka

witam moj synek ma 5 lat od wrzesnia ubieglego roku kaszle okazalo sie ze to przez migadaly i takdo zabiegu zylam z takim stwierdzeniem 5 lutego mial wykonany zabieg usuniecia 3 migdala i 2 pozostalych podciecia w miedzy czasie kontrole osuchowo wporzadku ale dziedzko dalej mi kaszle tak jakby chcial cos wykrztusic w nocy nie kaszle brak kataru goraczki itd jedynie pokaszluje martwie sie bardzo czy to nie gruzlica ?

W wyniku obecności trzeciego migdałka doszło do zapalenia zatok i teraz wydzelina ścieka do dróg oddechowych. Jeżeli laryngologowi nie udaje się tego wykluczyć należy wykonać tomografię zatok. DrJach