Jak leczyć przerost migdałów u dziecka?

Dzien dobry . Moj syn ( w marcu 2018 5 lat ) zostal skierowany przez lekarza do usuniecia 3go migdala. Lekarz w PL zaproponowal usuniecie trzeciego migdala i podciecie dwoch pozostalych . Natomiast lekarz w UK gdzie.mieszkamy zaproponowal wyciecie 3 migdalow i drenowanie uszu gdyz jego zdaniem zebral sie plyn. Moje pytanie : czy po usunieciu trzeciego migdala plyn zalegajacy w kanalach usznych moze sam splynac / wydostac sie i nacinanie blony bebenkowej nie bedzie potrzebne ? Drugie pytanie : w zwiazku z tym ze w UK nie praktykuje sie podcinania migdalow czy madre bedzie usuniecie tylko trzeciego i dalsza obserwacja ( bije sie ze usuniecie dwoch bocznych migdalow przyczyni sie do czestych infekcji oskrzeli i pluc) . Dodam ze dziecko po za tym ze ma przez 350 dni w roku zapchany nos nie choruje na zapalenia oskrzeli anginy czy ucha srodkowego...chrapie, miewa bezdechy, mowi niewyraznie i niedoslyszy ).

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza otolaryngologa i kierowanie się jego zaleceniami, w Polsce dosyć często wykonuje się tego typu zabiegu chodzi o podcinanie