Genetyka celiakii dodatnia, przeciwciała wszystkie ujemne

Witam.Z powodu anemii i bólów brzucha, mdłości oraz biegunek i krwi w stolcu wykonano gastroskopie z hist-pat zanik kosmków 3a z obfitym naciekiem limfocytarnym. Genetyka celiakii dodatnia,przeciwciała wszystkie ujemne.kolonoskopia makroskopowo ok a hist-pat jelito grube w stanie przewlekłego,nieswoistego zapalenia o małym nasileniu.Bez zwiększenia limfocytów.Dieta bezglutenowa pomaga ale raz na jakis czas mam powrót objawów,zrobiłam kalprotektyne w kale i wyszła dodatnia.Czy to może być Crohn?

Z opisu Pani wyników badań wynika, że choruje Pani na celiakię. Obecność kalprotektyny w kale wystepuję w wielu chorobach. Powinna Pani wykonać ilościowe badanie kalprotektyny. Przyjmuje się, że im bardziej ilość kalprotektyny przekracza 50 mg/kg tym bardziej prowdopodobne jest rozpoznanie choroby Crohna. Natomiast jeśli ta wartość jest poniżej 50 mg/kg to pozwala wykluczyć chorobę.