Gojenie się rany na kolanie a zakażenie

Jeżeli dojdzie do zakażenia ( chodzi o ranę na kolanie ) ,w którym miejscu może pojawić się tzw. "czerwona kreska" ? Dodam,że rana "goi się" już 3tydz, od 2 dni stosuję detreomycynę jednak rana nadal ropieje i brzydko wygląda.

Witam.
Mam nadzieję, że rana znajduje się pod kontrolą chirurga. Bo zakażenie jest raczej pewne i sama Pani tego nie wygoi. Detreomycyna może być niewystarczająca na tego typu ranę. Czerwona kreska, o której Pani pisze świadczy o szerzeniu się zakażenia drogą naczyń chłonnych. Mitem ludowym jest to, że jak dojdzie do serca to się umiera. Jeśli się pojawia, to ciągnie się od miejsca zakażenia w górę tak jak droga spływu chłonki. Pozdrawiam i życzę zdrowia