Gorączka, bolesność dziąseł a osłabienie

Witam, mam 20 lat, nigdy nie paliłem, ostatni raz piłem półtora miesiąca temu. Od 2 dni mam gorączkę (około 37,5-38 stopni), powiększone węzły szyjne/żuchwowe oraz powiększający się ból dziąseł. Dziąsła dodatkowo przy górnych jedynkach i dwójkach oraz dolnych ósemkach sprawiają ból przy jedzeniu i poruszaniu szczęką. Boli także podniebienie w czasie posiłku. Występuje także osłabienie ciała. Co może być tego przyczyną? Jak zlikwidować te objawy? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Prosze skontaktować się z lekarzem i w przypadku braku znalezienia przyczyn internistycznych prosze udać się do stomatologa, ponieważ przyczyną objawó możę być zepsuty ząb.