Gorączka i antybiotyki w ciąży

jak zbić temperaturę w ciąży. byliśmy w nocy na pogotowiu ale lekarz odprawił nas do domu. Żona ma cały czas temp. 38-38,9 C. Czy są jakieś bezpieczne w miarę antybiotyki które można stosować w ciąży ?

Proszę udać się do tzw " nocnej i świątecznej pomocy medycznej". Dane z internetu: np. NZOZ LUNA MED. lub innej placówki. Ostatecznie proszę zadzwonić pod nr 112 i dowiedzieć się o tego typu placówkę. Leki powinien przepisać lekarz po zebraniu wywiadu i badaniu fizykalnym.