Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gorączka objawem zapłodnienia?

Witam, jestem kobietą, mam 20 lat. Nurtuje mnie bardzo pewna sprawa. Otóż, czy możliwe jest aby w kilka godzin po stosunku (ok 6 godz.) dostać gorączki ok 38,0 jako oznaka, że podczas stosunku doszło do zapłodnienia? Dotarłam do informacji, że tak podwyższona temperatura to objaw wczesnej ciąży, lecz objawia się to dopiero od dnia owulacji, a ja miewam regularne cykle (27-28 dni) i stosunek miał miejsce dokładnie w 8 dniu cyklu, a owulacja u mnie występuje w okolicach 14 dnia cyklu. Takiej temperaturze towarzyszą bóle mięśni i kości, i ogólny spadek dobrego samopoczucia. innej opcji podwyższonej temperatury szukałam w przeziębieniu. Co prawda od wczoraj lekko boli mnie gardło, lecz przeziębienie u mnie zaczynało się zwykle katarem i bólem gardła, na końcu pojawiała się podwyższona temperatura. dlatego też jestem zaniepokojona moim stanem w którym obecnie się znajduję. Bardzo proszę o odpowiedź i poważne potraktowanie mojego problemu. Pozdrawiam, Karolina :)  

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Temp. 38 st. C, bóle kostnostawowe, ogólne złe samopoczucie oraz ból gardła wskazują na infekcję wirusową. Nie są to objawy ciąży,którą można potwierdzić wykonanym w odpowiednim czasie testem ciążowym (najlepiej w surowicy krwi).
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy