Gorączka objawem zapłodnienia?

Witam, jestem kobietą, mam 20 lat. Nurtuje mnie bardzo pewna sprawa. Otóż, czy możliwe jest aby w kilka godzin po stosunku (ok 6 godz.) dostać gorączki ok 38,0 jako oznaka, że podczas stosunku doszło do zapłodnienia? Dotarłam do informacji, że tak podwyższona temperatura to objaw wczesnej ciąży, lecz objawia się to dopiero od dnia owulacji, a ja miewam regularne cykle (27-28 dni) i stosunek miał miejsce dokładnie w 8 dniu cyklu, a owulacja u mnie występuje w okolicach 14 dnia cyklu. Takiej temperaturze towarzyszą bóle mięśni i kości, i ogólny spadek dobrego samopoczucia. innej opcji podwyższonej temperatury szukałam w przeziębieniu. Co prawda od wczoraj lekko boli mnie gardło, lecz przeziębienie u mnie zaczynało się zwykle katarem i bólem gardła, na końcu pojawiała się podwyższona temperatura. dlatego też jestem zaniepokojona moim stanem w którym obecnie się znajduję. Bardzo proszę o odpowiedź i poważne potraktowanie mojego problemu. Pozdrawiam, Karolina :)

Redakcja abcZdrowie

Temp. 38 st. C, bóle kostnostawowe, ogólne złe samopoczucie oraz ból gardła wskazują na infekcję wirusową. Nie są to objawy ciąży,którą można potwierdzić wykonanym w odpowiednim czasie testem ciążowym (najlepiej w surowicy krwi).