Stosowanie preparatu z sacharyną w składzie w ciąży

Witam Lekarz żonie zapisał na początku ciąży preparat z magnezem magnum forte min.375g Pani w aptece wielokrotnie sprzedawała nam tabletki musujące. Ostatnio doczytaliśmy ze zawiera on różne substancje slodzące w tym sacharyny. Na opakawaniu nie ciazy jako przeciwwskazan. Czy taki preparat stosowany od2do6 miesiąca ciąży mógł negatywnie wpłynąć na płód? Czy jest bezpieczny?

Lek. Tomasz Budlewski

Czy na opakowaniu są dane oo nie stosowanie w czasie ciąży? Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.