Stosowanie preparatów z magnezem w ciąży

Witam na poczatku ciąży lekarz zalecil mi stosowanie magnezu nim.375mg w aptece sprzedano mi tabletki musujące - po poinformowaniu że to dla kobiety w ciąży. Tabletki pilam od 2-6 miesiąca ciąży. Ostatnio się przerazilam bo przeczytałam artykuł o substancjach słodzących. A w tym preparacie takie sa min.cyklaminiany, sacharyny i sukraloza, neohesperydyna DC. Na opakawaniu preparatu nie ma że nie mozna go stosować w ciąży. Czy preparat ten mógł zaszkodzić mojemu nienarodzonemu jeszcze maluszkowi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

jeżeli zażywała Pani preparat po konsultacji z lekarzem wszystko jest w porządku i maluszek rozwija się prawidłowo.
Pozdrawiam