Nawracające infekcje pochwy w 8 tygodniu ciąży

Dzień dobry. Mam uporczliwy problem...nawracajace sie infekcje ...swędzi, piecze ,aż czasem spac nie moge. Smaruje sudocremem i jest trochę lepiej,ale chciałabym znac jakies bezpieczne leki preparaty w ciąży na infekcje pochwy . Kiedys mialam przepisany clotrimazol w tabletkach dopochwowych ale nie wiem czy sa bezpieczne we wczesnej ciazy (jestem w 8 tygodniu). Chcialabym znac jakies nazwy lekow czy plynow do mycia ktore moge w Polsce zakupic w aptece poniewaz aktualnie mieszkam w Anglii.

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie powinna Pani bez badania ginekologicznego korzystać z żadnych leków, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na zarodek ( np Clotrimazol). Maść Sudocrem nie może Pani również usunąć dolegliwość, ma ona właściwości wysuszające i może zaogniać objawy. Leki stosowane na infekcję dróg rodnych w ciąży są dostępne na podstawie recepty po obowiązkowym uprzednim badaniu ginekologicznym. Preparaty dostępne bez recepty w aptekach mogą zawierać substancje szkodliwe dla płodu. Konieczna jest wizyta u lekarza Ginekologa. Pozdrawiam