Gorączka po szczepieniu u 2-letniego dziecka

Witam moja dwuletnia córka tydzień temu miała szczepienie infanrix heksa i zaczęła gorączkować po 4 dniach zgłosiłam się do lekarza ponieważ gorączka nie ustąpiła zrobiliśmy badania krwi ob 45 crp 63 leukocyty 13,74 monocyty 16,5 %w rozmazie mikroskop neut segm 40% pałecz 2 % limf 51% pediatra stwierdziła zapalenie jamy ustnej bo mala ma dwie niewielkie zmiany w buzi i żadnych innych objawów czy to możliwe żeby zapalenie jamy ustnej dalo takie zmiany w morfologii?

Lek. Tomasz Budlewski

Po pierwsze wystapienie takich objawów po 4 dniach nie wiązałbym ze szczepieniem, za duży odstep czasu. Nie wiem jakiego rodzaju są to zmiany w buzi? Czy jest jakieś nadkażenie bakteryjne? Sądze że może poza tymi zmianami w buzi rozwija się jakaś infekcja i stad zmiany w morfologii