Gorączka po szczepionce MMR

Witam. syn ma 14 msc. 10 dni temu przyjął szczepionkę MMR. Po 6 dniach dostał goraczki, początkowo 37,5 następnego dnia 39,5. Gorączka trwała 3 dni,przyjmował co 3 godziny Paracetamol i nurofen na zmianę. W 9 dniu doszła wysypka na plecach, brzuchu, głowie i gorączka spadła do 37,5. Od 6 dni po szczepieniu jest bardzo marudny,mniej je i dużo śpi. Wcześniej spał w dzień raz ok 2 godz. Teraz śpi 2 razy po2-3 godziny. Lekarz zalecił leki przeciwgoraczkowe. Czy to jest normalne po szczepieniu MMR?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc cos wiecej powiedzieć. Odpowiedz na szczepienie jest indywidualne i lekarz powinien ocenic czy to jest reakcja poszczepienna.