Gorączka po zszyciu rany kłutej uda

Witam doznałem urazu w postaci rany kłutej prawej łydki.Rana została zszyta lecz owłosienie nie zostało ogolone nie dostałem zadnego antybiotyku.Łydka jest zaczerwieniona spuchnieta i obolała do tego pokazała sie goraczka aktualnie 38,5 jaki powinienem zażyć antybiotyk i czy jest to normalna reakcja organizmu dodam jeszcze ze do zdarzenia doszło z piatku na sobote

TO NIE JEST PYTANIE DO ONKOLOGA!!! Proszę zgłosić się do najbliższego szpitala na ostry dyżur do chirurga!!! Po zbadaniu Pana , On podejmie decyzję co dalszego postępowania! zż