Gorączka u 4-tygodniowego dziecka

Mój 8-miesięczny syn od 4 tygodni ma gorączkę, ok. 37stC. Wyniki badania krwi nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Co może być przyczyną? Jakie badania należy wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 37,0 stopni to zdecydowanie nie gorączka. Jeśli zatem dziecko czuje się dobrze, nie ma innych niepokojących objawów, nie ma powodów do niepokoju. Najpewniej nie ma także wskazań do dalszej diagnostyki. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.