Częste pobudki w nocy u 4-miesięcznego dziecka

Moja niespełna 4-miesięczna córka często budzi się w nocy, jednak pobudki te wyglądają dość nietypowo, bowiem nie płacze, tylko strasznie się wierci, podnosi nóżki do góry, kręci główką na boki, ogółem całym cialem rusza. Nie zawsze chodzi o mokra pieluszkę, a przestaje, kiedy przystawię ją do piersi. Po godzinie-półtora sytuacja się powtarza. Jest to dla mnie męczace, poniewaz budzi mnie tym, a ja nie wiem, czy ona tak robi nieświadomie przez sen, czy moze coś jej dolega, albo czegoś potrzebuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie określić przyczynę opisanych objawów w ramach porady internetowej. Dziecko może się wybudzać z powodu głodu czy też mokrej pieluszki. Opisane ruchy mogą być także wykonywane nieświadomie przez sen. Jeśli zatem dziecko nie płacze, proszę spróbować nie przystawiać jej do piersi. Warto byłoby sprawdzić czy samodzielnie się nie uspokoi. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.