Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest problemów ze snem u 4-miesięcznego dziecka?

Witam , borykam sie z problemem snu u 4 miesiecznego synka. W ciagu dnia jest bardzo ruchliwym dzieckiem , od malego kolysany a czasami wrecz telepany na rekach gdzyz to sprawia mu przyjemnosc. Podczas snu jest niespokojny. Gwaltownie rusza rekami, nozkami, wierci sie, kwęka. Pierwsza czesc nocy mija spokojnie, po kąpieli ukolysany dosc mocno na rekach zasypia, lecz w drugiej czesci juz pojawia sie problem. Oczy ma zamkniete, niby spi jednak jest nadmiernie ruchliwy co go i nas rodzicow wybudza.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Dzień dobry,
Sen jest złożonym zagadnieniem, na sen w nocy składa się także aktywność w ciągu dnia i ogólne samopoczucie psychiczne i fizyczne.
Małe dziecko nie ma wyraźnie unormowanego rytmu sen-czuwanie, przesypia większość czasu w ciągu doby, może się wybudzać z błahych powodów - mokra pieluszka, zbyt wysoka temperatura, głód, pragnienie, itp. Od tego trzeba zacząć w próbach radzenia sobie z wybudzaniem u maluszka. Gdybyście byli Państwo w dalszym ciągu zaniepokojeni należy wykonać badania ogólne u dziecka (badanie lekarza pediatry, badania laboratoryjne) a później ewentualnie udać się do Poradni Zaburzeń Snu, gdzie dokonana zostanie ocena jakości snu dziecka.
Pozdrawiam,

Jakub Kaźmierski

www.medart-centrumpsychiatrii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy