Gorączka u 6-letniego dziecka a odpowiednie działania

Mam pytanie odnośnie mojej 6letniej córki,która gorączkuje.przez pierwsze 2 dni dosyć wysoko,powyżej 38 stopni co ok 6godz.zbijałam.przez lekarkę zostało to określone jako trzydniówka,ale obecnie jest już 5dzień gorączka pojawia się co ok 10-11wtedy zbijam,a drugi dzień mamy wysypkę nieswędzącą na brzuszku i plecach i lekko podpuchnięte oczy.Dziecko przez cały ten okres,,gdy jest przerwa w gorączkowaniu jest wesoła,bawi się,i ma apetyt.Czy to normalne,że tak długo to trwa i tak długa wysypka.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne ponowne badanie lekarskie. Proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.

Aleksander Ropielewski

Jest to inna choroba niż tzw. trzydniówka. Z opisu możńa wnioskować podłoże wirusowe. Ostatecznie stan dziecka i postawienie diagnozy możliwe jest po przeprowadzeniu badania. Na chwilę obecną nie mogę w pełni Pani uspokoić.