Co oznaczają te krostki na skórze dziecka?

Witam. Mam pytanie. Córka ma 13 miesięcy. Od kilku dni ma tak jakby wysuszoną skórę pod nosem i małe krosteczki. Skóra pod nosem i też na nosku jakby bardziej czerwona. Zastanawiam się czym to smarować i czy to może być objaw jakiejś choroby. ( 2 tyg temu córka miała lekki katar(smarowałam maścią majerankową i nos się nie czerwienił), w tamtym tygodniu dopadła ją trzydniówka, być może wysypka pod nosem ma jakiś związek). Nie wiem, martwię się, że to mzoe być jakieś alergiczne albo grzybiczne. Bardzo proszę o pomoc, mogę wysłać zdjęcie jak to wygląda. Teraz trudno dostać się do lekarzy, a nawet jeśli to zastanawiam się czy pójść najpierw do pediatry, dermatologa czy jakiegoś alergologa...

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl