Co oznaczają te pęcherze na skórze?

Dzień dobry, w tamtym roku mój 5 letni syn miał pęcherze z płynem na skórze i stwierdzono po zrobieniu wymazu gronkowca. W tym roku pęcherze pojawiły się po raz kolejny na nogach i rekach około dwudziestu. Lekarz POZ bez zrobienia wymazu przepisał ceclor diagnozując gronkowca. Pęcherze zaczęły się goić niestety po 2 tygodniach pojawiły się kolejne również na nogach i rekaxh ale także na szyi i uchu. Zrobilismy wymaz z pęcherzy i wynik wyszedł ujemny. Byliśmy u lekarza chorób zakaźnych, który odesłał nas do dermatologa. Dermatolog stwierdził, że to relacja alergiczna na ugryzienia blonkoskrzydlych i odesłał nas do alergologa. Ten specjalista natomiast stanowczo odrzucił hipoteze dermatologa i zasugerował choroby typu pęcherzyca, pemfigoid. Dodam, że tydzień przed wystąpieniem pierwszych pęcherzy syn był szczepiony. Proszę o pomoc i wskazanie chociaż jakie badania moglibyśmy zrobić. Nikt nie jest w stanie postawić diagnozy.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl