Co oznaczają te zmiany skórne u 28-latki?

Dzień dobry. Mam problemy skórne, które pojawiają się na wewnętrznej stronie nóg na całej długości oraz na pośladkach. Wszystko to wygląda jak zapalenie mieszkaów włosowych, wszystko ropieje, dlugo się goi i zostawia blizny. Jedno się zagoi, zaraz wychodzi nowe. O ile rozumiem, że mogłabym spowodować takie coś maszynką do golenia, depilatorem itd. o tyle przeciez pośladków nie depiluję. Po badaniu dowiedziałam się, że występuje u mnie gronkowiec złocisty. Moja Pani dermatolog stwierdziła, że gronkowiec nie ma nic do tego i przepisała mi kurację izotekiem, do tego stosuję maść ichtiolową, pastę cynkową, balsam z mocznikiem. Po 7 miesiącach kuracji nie widać żadnej poprawy, mam wrażenie wręcz że się to wszystko zaogniło, bo nic mi się nie goi. Kolejne lato w którym mogę zapomnieć o krótkich spodenkach. Proszę o wskazanie mi chociaż do jakeigo lekarza się udać i jakie zrobić badania żeby to chociaż wyleczyć, z bliznami mogę żyć i funkcjonowac normalnie.. Dbam o higienę, bieliznę również zmieniłam na bawełnianą ale nic nie pomaga, czuje się bezradna. Poprzednia Pani dermatolog 4 lata temu równiez przepisała mi kurację axotretem, bez żadnego efektu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl