Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Widoczne zmiany trądzikowe a kuracja Izotekiem

Witam. Około 7 miesięcy temu zakończyłam kurację Izotekiem, który swoją drogą bardzo mi pomógł na problemy ze skórą. Bezpośrednio po odstawieniu Izoteku lekarz przepisał mi do smarowania na skórę Acnelec i punktowo Davercin. Ten pierwszy odstawiłam bardzo szybko z powodu podrażnień i wysypu na skórze, teraz tego żałuję bo zaczęły mi się pojawiać niewielkie ale widoczne zmiany trądzikowe. Boje się, że będzie tak jak było przed stosowaniem retynoidów. Jakie działania powinnam podjąć? Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Proponuję zgłosić się z tym pytaniem do dermatologa, który wcześniej Panią leczył. Ogólnie - stosować restrykcyjną ochronę przeciwsłoneczną, zawsze dokładnie zmywać makijaż, używać aptecznych kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy