Gorączka u 81-letniego pacjenta

Witam serdecznie, Pacjent 81 lat goraczkuje od 15 lipca ponownie, wczesniej goraczka od 02 lipca po Zinacie ( 10 dni) ustapila po 4 dniach. Od 16 lipca dostawal rovamecyna ambulatoryjnie od 18 lipca przebywa w szpitalu, W badaniach poza norma anemia, CRP 95, chlamydia IGG 94, IGM 0,05, niewielkie zageszczenia dolnej wneki prawego pluca, mocz posiew nie wykryto zmian, nerki, proby watrobowe w normie. Pacjent otrzymuje dozylnie ciprofloxacinum, niestety nadal goraczkuje. Co moze powodowac taki stan? Dziekuje za opinie z gory. Pozdrawiam A.

Aleksander Ropielewski

Najpewneij nie trafiony lek i dalej utrzymujące się zakażenie. Bywa, że nie uda się pobrać odpowiedniego materiału z dróg oddechowych do wychodowania drobnoustroju.