Gorsze widzenie po zmianie okularów bez szkieł cylindrycznych

Witam Dziś wymieniłam swoje okulary na nowe, ostrzejsze i bez szkiel cylindrycznych.(wcześniej miałam o 0.5 mniejsze i ze szklami cylindrycznymi) Wydaje mi się ze gorzej w nich widze. Problem polega na tym ze w punktowych miejscach obraz mi się rozmywa a dopiero kiedy przesune głowę nabiera on ostrości. Wspomnę również, ze obraz jak dla mnie jest o wiele za ostry, wręcz nie da się na nic patrzec. Czy mój problem spowodowany jest zbyt ostrymi okularami czy też brakiem szkiel cylindrycznych?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne dobranie odpowiednich szkieł. proszę koniecznie udac się do lekarza okulisty lub do optyka