Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gorzki posmak w ustach po antybiotykoterapii

Witam, od kilku dni odczuwam gorzki smak w ustach.W ciągu ostatniego miesiąca byłam na dwóch antybiotykach na początku po chirurgicznym usuwaniu ósemki a później przy ostrym zapaleniu węzłów chłonnych w tym czasie moja dieta była dosyć uboga ciężko było coś przełknąć raczej spożywałam jakieś jogurty.Czy to może być spowodowane że antybiotyki mi coś uszkodzły, mimo tego że brałam tabletki osłonowe.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w związku nie podaniem nazwy przyjmowanych leków sugeruję sprawdzić w ulotce działania niepożądane ich stosowania. Niektóre leki, w tym antybiotyki mogą wywoływać metaliczny/gorzki posmak w ustach i dolegliwość ta z reguły ustępuje po zakończeniu leczenia. W przypadku powikłań po stosowaniu antybiotyków bardziej niepokojące byłyby: biegunka, bóle brzucha, biały nalot w jamie ustnej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy