Gorzki posmak w ustach po antybiotykoterapii

Witam, od kilku dni odczuwam gorzki smak w ustach.W ciągu ostatniego miesiąca byłam na dwóch antybiotykach na początku po chirurgicznym usuwaniu ósemki a później przy ostrym zapaleniu węzłów chłonnych w tym czasie moja dieta była dosyć uboga ciężko było coś przełknąć raczej spożywałam jakieś jogurty.Czy to może być spowodowane że antybiotyki mi coś uszkodzły, mimo tego że brałam tabletki osłonowe.Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w związku nie podaniem nazwy przyjmowanych leków sugeruję sprawdzić w ulotce działania niepożądane ich stosowania. Niektóre leki, w tym antybiotyki mogą wywoływać metaliczny/gorzki posmak w ustach i dolegliwość ta z reguły ustępuje po zakończeniu leczenia. W przypadku powikłań po stosowaniu antybiotyków bardziej niepokojące byłyby: biegunka, bóle brzucha, biały nalot w jamie ustnej.