Gronkowiec złocisty na owłosionej skórze głowy

Witam, mam 22 lata i gronkowca złocistego owłosionej skórze głowy od ok 8 lat którego załapałem najprawdopodobniej u fryzjera, były wymazy, antybiotyki, leki na zamówienie wszystko ... starcza na 2 tygodnie i od nowa,od 2 lat nie leczę się u dermatologa.., bo nie pomaga..,czytałem o autoszczepionce, zastrzykach, ale czytałem też że po auto szczepionce gronkowiec może wrócić ze zdwojoną siłą itd wiem że są plusy i minusy ale co mogę jeszcze zrobić?, tylko auto szczepionka i zastrzyki mnie ratują?

Witam. Postępowanie w takim przypadku uzależnione jest od tego jakie objawy powoduje zakażenie. Decyzja powinna być podjęta w oparciu o bezpośrednie badanie dermatologiczne.