Zmaganie się od dwóch lat z gronkowcem złocistym

Witam. Od 2 lat zmagam się z gronkowcem złocistym. Stosowałam autoszczepionkę ( nazwy nie pamiętam) , betulinę (ok3 miesięcy), wdychałam paloną brzozę, stosowałam płukanki z tymiankiem ( ziołowe), jednak nic nie pomaga. Szczep jest metycylinowrażliwy i już kompletnie nie wiem co robić. Nic nie pomaga, mam nawroty zapalenia gardła, cięzko oddycham przez nos, ciągle czuję wydzielinę, dodatkowo strasznie mnie osłabia. Jakie są inne skuteczne sposoby, Proszę o pomoc - czuję sie bezradna :(

Lek. Tomasz Budlewski

Należy wykonać ponownie wymaz, oraz zlecić posiew z wykonaniem antybiogramu. Spowoduje to możliwość określenia wrażliwości na odpowiednie antybiotyki a tym samym ustalenie odpowiedniego postępowania leczniczego.