Grubopasmowate zacienienie i zmiany włókniste w badaniu RTG

Wynik Badania rentgenowskiego. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. W polu dolnym płuca prawego grubopasmowate zacienienie-zmiany włókniste? niedomowe? Zacienienie przyśrodkowej części pola dolnego płuca prawego-obraz niejasny,sylwetka serca? zmiana rozrostowa? Poza tym pola płuc prawidłowo powietrzne, bez zmian ogniskowych.Sylwetka serca rtg w wymiarze poprzecznym powiększonym.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiany niejednoznaczne, wskazana dalsza diagnostyka, konsultacja pulmonologiczna.
Pozdrawiam