Gruczolakomięśniakowatość pęcherzyka żółciowego
W USG w opisie jest gruczolakomięśniakowatość pęcherzyka żółciowego. Dokładny opis to :pęcherzyk żółciowy o ścianie z zaznaczonymi cechami adenomyomatosis . Lekarz pierwszego kontaktu powiedział że to rak i nic nie należy z tym robić . Nie wiem czy mam czekać na śmierć w domu ?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Gruczolakomięśniakowatość jest stanem przerostowym pęcherzyka żółciowego. Konieczność leczenia zależy od występujących objawów klinicznych. Proszę udać się na wizytę do specjalisty chirurga, który wdroży odpowiednie postępowanie.