Gruczolakorak G2 średni stopień na wpuście żołądka

Witam serdecznie. Mam pytanie. Mój Tato od niedawna jest w szpitalu onkologicznym. Stwierdzono gruczolakorak G2 średni stopień na wpuście żołądka 1/4 Wstępne zalecenia torakochirurga były operować jak najszybciej natomiast onkolog twierdzi że najpierw powinna być chemioterapia. Co robić w takiej sytuacji i kogo słuchać? Czas na danie odpowiedzi jest bardzo mały.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć bez badania pacjenta. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza onkologa. W końcu to choroba onkologiczna i onkolog ma większe doświadczenie.

Słuchać specjalistów!!!!! Często ,przed operacją stosuje się chemioterapię , bo takie są standardy!!! Radzę się poddawać zaleceniom onkologów - Oni wiedzą co robią , bo robią to nie pierwszy i nie setny raz!!!!!!! zż