Gruczolakorak G2 średni stopień na wpuście żołądka 1/4

Mój Tato od niedawna jest w szpitalu onkologicznym.Stwierdzono gruczolakorak G2 średni stopień na wpuście żołądka 1/4 Wstępne zalecenia torakochirurga były operować jak najszybciej natomiast onkolog twierdzi że najpierw powinna być chemioterapia.Co robić w takiej sytuacji i kogo słuchać? Czy chemia pomaga w wyleczeniu?

Trudno wyrokowac w konkretnym przypadku, ale od kilku juz lat wiadomo, ze chemioterapia skojarzona z operacja zwieksza szanse wyleczenia, Wydaje sie ,ze propozycje onkologa rozpoczecia leczenia od chemioterapii mogą być uzasadnione