Grudki dookoła odbytu - co to takiego?

Witam! Od jakiegoś czasu mam dookoła odbytu grudki, jest ich dość dużo. Na początku były one białe, jakby zaczopowane gruczoły potowe odbytu, ale od jakiegoś czasu białe grudki mi zniknęły i są zwykłe pokryte skóra normalną. Zauważyłam je po gorących kąpielach bo takie bardzo lubiłam brać. Zaprzestałam ich i właśnie białe grudki zmieniły kolor na normalnej skóry. Czasem mnie one swędzą zwłaszcza w nocy. Zdarza się, że jeśli jakiś rozdrapie to leci troszkę krew, ale przy stolcu nie mam takiego problemu. Nie wiem czy są to hemoroidy czy zaczopowane gruczoły potowe odbytu o których czytałam na forum. Wspomnę przy tym choć nie wiem czy to będzie istotne, że od kilku miesięcy próbuję wyleczyć grzybicę w okolicy pochwy, w pępku i za uszami. Na razie z moją panią dermatolog szukamy maści, która będzie w końcu na 100% skuteczna. Oczywiście przy najbliższej możliwej wizycie pokażę jej moją opisywaną wyżej dolegliwość, ale chciałabym usłyszeń Państwa opinie. Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem czego się spodziewać po wizycie u lekarza.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety bez badania nie ma możliwości postawienia pewnego rozpoznania. Opis zmian może sugerować zmiany powstałe w wyniku infekcji wirusem brodawczaka, powstają wówczas kłykciny kończyste. Mają one postać wypustków w kolorze skóry i zwykle są zmianami licznymi, w lokalizacji opisanej przez Panią również mogą występować.

Na pewno wymagają różnicowania z guzkami krwawniczymi odbytu.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian konieczna będzie również wizyta u ginekologa, gdyż zmiany mogą dotyczyć także organów płciowych. Konieczne będzie również leczenie Partnera, gdyż choroba przenosi się drogą płciową.
Zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam