Grudki na twarzy a odpowiednia pielęgnacja skóry

Witam ,od dłuższego czasu walczę z problemem na mojej twarzy a konkretnie z "grudkami skórnymi", pojawiają się głównie na czole , nie są to ropne zmiany ,tylko jakby suche skórki w postaci grudek. Próbowałam już wszystkiego ,pilingów, żeli ,kremów nawilżających a problem nawet trochę się nie zmniejsza. Wygląda to bardzo nieestetycznie nawet pod makijażem ,z daleka widać jakbym miała mega trądzik a tak nie jest. Czy da się to zwalczyć i co to prawdopodobnie może być. Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
prawdopodobnie przyczyną zmian opisanych przez Panią jest sucha skóra i podłoże alergiczne (nie produkty "komedogenne"), Zalecam konsultację u doświadczonego kosmetologa.
Doraźnie może pomóc seria peelingów kwasowych(migdałowych) oraz stosowanie kosmetyków do skóry suchej aby uzupełnić niedobór lipidów w naskórku i zapobiegać podrażnieniom alergicznym. Polecam np serię Oillan Balance do skóry suchej.

Dzień dobry,

Przede wszystkim zapraszam na bezpłatną konsultację. Po obejrzeniu twarzy będę w stanie zaproponować najlepsze dla Pani rozwiązanie. Najlepiej byłoby wspólnie przeanalizować codzienną pielęgnację i kosmetyki, których Pani używa, a później dobrać odpowiednie zabiegi. Należy pamiętać, że dopiero połączenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowej jest kluczem do zdrowej skóry.
W razie dodatkowych pytań -służę pomocą.

Pozdrawiam