Grudki, zaskórniki, krosty na brodzie i żuchwie

Witam, mam 26 lat i od ok 2-3 lat problemy z cerą. Jako nastolatka nigdy nie miałam najmniejszego pryszcza ani zaskórnika, dopiero niedawno rozpoczęły się moje problemy i nie dają mi spokoju. Na brodzie oraz żuchwie (ale nigdzie indziej) mam mnóstwo czerwonych plamek, grudek i zaskórników. Czasami skóra się sama wygładza a czasami przychodzi istna inwazja. Nie ma to moim zdaniem nic wspólnego z hormonami - pogorszenie stanu cery następuje tak samo często w każdym z etapów cyklu. Zrezygnowałam rok temu ze słodyczy, czekolady i generalnie cukru, białego pieczywa, przetworów mlecznych, fast foodów, sztucznej żywności, pomidorów i wszystkie co tylko mogłoby wpływać na stan cery. Wahania trwają nadal - raz jest lepiej, a następnego dnia inwazja (twarz swędzi, piecze, czuję jakby "pulsowała"). Jeżeli to nie dieta / hormony ani pielęgnacja (przetestowałam niemal cały asortyment apteczny), to w czym może tkwić problem? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Witam serdecznie.
Jeżeli bezskutecznie walczyła Pani dostępnymi środkami bez uzyskania poprawy wyglądu skóry, może warto pomyśleć o wizycie u dermatologa.
Lekarz po zbadaniu i zebraniu wywiadu spróbuje dobrać odpowiednie preparaty.
Trudno mi powiedzieć z jakiego powodu u Pani występują zmiany skórne, najczęściej pojawiają się w wyniku zaburzeń hormonalnych, nadmiernej potliwości, wzmożonej wilgotności, w wyniku stosowania środków kosmetycznych czy leków.
Zachęcam do wizyty u dermatologa.
Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.