Grypa i pozytywny test ciążowy

Witam, jestem obecnie chora na grype(bralam tylko strepsils na gardlo i apap na bol glowy) zrobilam test ciazowy i wynik jest pozytywny. Niepokoilo mnie to ze bola mnie piersi tak jak przed okresem, jak kichalam czulam ostre kucie w jajnikach i czesto chodze do toalety, wiec przeczucie mnie nie zawiodlo. Martwi mnie natomiast że na bialym papierze toaletowym co jakis czas podczas pobytu w toalecie pojawiaja sie jasno rozowe plamy, czy to jest powod do niepokoju??? Prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy jest pozytywny, najpewniej jest Pani w ciąży. Jasno różowe plamy mogą jednak wskazywać na plamienie z dróg rodnych, co bezwzględnie wymaga oceny specjalisty ginekologa. Proszę nie bagatelizować objawów!