Grzybica, alergia czy opryszczka penisa?

Witam, Moje problemy zaczęły się w zeszłe wakacje. Najpierw zauważyłem, że skóra na penisie stała się bardziej sucha niż do tej pory, potem pojawiło się coś, co uznałem za opryszczkę: czerwone plamy, swędzące z mikroskopijnymi pęcherzykami. Od niedawna co parę dni wyskakują te plamy (bez pęcherzyków) i szybko znikają ( czasami nawet w przeciągu paru godzin). Poszedłem do dermatologa, który stwierdził ze raczej wszystko wskazuje na jakąś alergię, ponieważ opryszczka nie goi się tak szybko. Niestety podczas wizyty nie miałem objawów. Od 2 tygodni zażywam lek przeciwalergiczny, ale mimo to plamy się pojawiły. Sporo czytałem o grzybicy penisa i nie wiem, czy to przypadkiem nie to. Podczas wzwodu żołądź jest zaczerwieniona, miejscami skóra robi się tak jakby świecąca, przy ujściu cewki moczowej nawet trochę sina. Nie ma białego nalotu. Czego mogą to być objawy? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane objawy mogą być spowodowane zarówno przez infekcję, w tym między innymi przez infekcję grzybiczą, jak i mogą świadczyć o reakcji alergicznej.
W pierwszej kolejności proszę się zastanowić w jakich okolicznościach zmiany się nasilają - może po użyciu kosmetyków, środków czystości. Częsta jest również alergia na lateks używany do produkcji prezerwatyw. Jeżeli któryś z wymienionych produktów nasila zmiany proszę zrezygnować z ich stosowania.
Powodem może być również infekcja grzybicza, wówczas objawy mogą mieć taki charakter jaki Pan przedstawił.

Niestety konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, oczywiści najlepiej wówczas gdy zmiany będą obecne. Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, a jest Pan aktywny seksualnie, warto rozważyć równoczesne leczenie Partnerki.

Pozdrawiam.