To grzybica czy leukoplakia?

Od pewnego czasu mam grzybicę stóp. Zastanawiam się, czy jest możliwe, żebym przez nią zaraził penisa. Na czubku żołędzie mam małe zaczerwienienie. Pojawiły się również białe plamy na żołędziu, wędzidełku i skórze poniżej wędzidełka. Czy może to oznaczać grzybicę, czy też co gorsze leukoplakię?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Infekcja wynika raczej z obniżenia odporności - wówczas grzybice atakują różne okolice ciała równocześnie.
Natomiast najpierw konieczne jest potwierdzenie czy opisywana zmiana jest infekcją spowodowaną przez grzyby. W tym celu niestety konieczna jest wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam.