Grzybica pochwy a miesiączka?

Witam, mam 18 lat. Chciałabym dowiedzieć się czy grzybica pochwy może zahamować lub opóźnić miesiączkę? Z tego co wyczytałam, to właśnie grzybica mnie dopadła. Myślałam również o uczuleniu na lateks lub środki plemnikobójcze lub nawilżające w prezerwatywach, ale objawy pasują do grzybicy. Odbyłam stosunek w poniedziałek, a we wtorek miałam dostać okres, dzisiaj jest niedziela i nadal nie mam. Opóźnień w miesiączkowaniu nigdy nie miałam. Ciążę raczej odrzucam, ale pójdę kupić i zrobić test ciążowy. Ale czy nawet gdyby była to ciąża, to skoro miałam dostać okres na drugi dzień, nie dostałabym? Aż tak szybko by to wszystko zadziałało? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie.

Infekcja grzybicza nie może powodować opóźnienia czy braku wystąpienia miesiączki.

Współżyła Pani w czasie teoretycznie niepłodnym, więc do zapłodnienia nie powinno dojść.
W momencie zapłodnienia dochodzi do zmian hormonalnych, które doprowadzają do zatrzymania miesiączki.

Powinna Pani koniecznie skontaktować się z prowadzącym ginekologiem, grzybica wymaga leczenia. Prawdopodobnie konieczne będzie także równoczesne leczenie Partnera.

Jeżeli miesiączka się nie pojawi proszę w pierwszej kolejności wykonać test ciążowy, a następnie bez względu na wynik proszę skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam